Naši žáci uspěli v celostátním finále soutěže ITSLOT

15. 12. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Ve středu 13. 12. 2023 se sešlo nejlepších 50 soutěžících ze 34 škol, z celkového počtu 13952 soutěžících z 220 škol. My jsme měli hned tři zástupce ve velkém finále.

Z naší školy do druhého kola soutěže postoupili Jakub Post z 9. A, Alexandra Šomanová z 9. B a Magda Juhaňáková z 9. C, Magda si vyzkoušela finále už vloni, kde skončila na 25. místě.

V obou kolech žáci vypracovávali test s 25 otázkami, na jehož vypracování měli v prvním kole 30 minut a ve druhém kole 35 minut. Otázky se týkaly logického myšlení a informační technologie. Maximální možný počet dosažených bodů byl 25, při shodném bodovém výsledku rozhodoval čas, za který soutěžící test vypracoval. Ve druhém kole měli všichni účastníci stejné otázky.

Soutěž začala krátkým projevem ředitele školy. Poté se soutěžící rozdělili na dvě skupiny, každá skupina byla v jiné třídě. Ve třídách se soutěžící přihlásili ke svému účtu na stránkách soutěže a v 11 hodin se spustil test. Během vyplňování testu soutěžící nesměli používat internet na vyhledávání odpovědí. Po uplynutí časového limitu se všichni soutěžící vrátili do tělocvičny, kde chvíli počkali na vyhlášení výsledků a předání cen. Vyhlašovalo se 15 nejlepších řešitelů soutěže, každý z těchto řešitelů dostal nějakou cenu. Nejlepší tři řešitelé vyhráli tablet pro sebe a monitor pro svou školu.

Jak jsme dopadli:

18. místo  Jakub Post 9. A

22. místo Magda Juhaňáková 9. C

44. Alexandra Šomanová 9. B

GRATULUJEME !!!!!

Na celkové výsledky se můžete podívat zde